Kıbrıs Chat

https://www.sohbetyerim.com
reklam

Kıbrıs Chat

Huzurlu ve eğlenceli sitemize hoş geldiniz, Kıbrıs Chat sitesine hemen katılın ücretsiz olarak Bedava Sohbet edin.

kıbrıs: tarih boyunca paylaşılamayan ada
kuzeyinde türkiye, doğusunda levant, güneyinde mısır ve batısında yunanistan ile deniz komşusu olan akdeniz’in en büyük üçüncü adası, tarih boyunca birçok uygarlığın hüküm sürmesinin ardından 1960’ta bir devlet haline büründü ve günümüzde en büyük siyasi krizlerden birine ev sahipliği yapıyor. kıbrıs’ın paylaşılamayan bir ada olduğunu bildiğimize göre; onu sadece kendi varlığıyla değil, etkilendiği tüm aktörlerle birlikte ele aldık. bazıları kıbrıs’ın akdeniz’e, bazıları türkiye’ye, bazıları yunanistan’a ve bazıları ortadoğu’ya ait olduğunu düşünüyor.
antik uygarlıklardan osmanlı’ya
tarih boyunca hitit, mısır, fenike, roma, osmanlı ve britanya gibi birçok uygarlık, kıbrıs’ta hüküm sürmüştü.
1829’da yunanistan, kendi bağımsızlığını ilan etti. 1878’de kıbrıs, osmanlı’nın 93 harbi’nde rusya’ya yenilmesi sonrası arabuluculuk etmesi için britanya’ya 50 yıllığına kiralandı. çözülen osmanlı imparatorluğu’ndan koparılan kıbrıs’ta, britanya tarafından siyasileştirilen ruhban sınıfı.
osmanlı imparatorluğu’nun uyguladığı millet sistemi, kilisenin hem maddi hem de manevi bir özerkliğe ulaşmasına ve etkisinin bugünlere dek hissedilmesine sebep olmuştu. 1815’te, henüz osmanlı imparatorluğu idaresindeyken, adayı ziyaret eden ingiliz williham turner, bu konu hakkında şunları söylemekteydi:

‘‘kıbrıs, sözde osmanlı’nın atadığı beyin otoritesi altındadır. aslında adayı başpiskopos ve ruhban sınıfı yönetmektedir.’’

Kıbrıs Seviyeli Chat

Kurulan bu sohbet platformuna insanların amacı ve burada herkes kendi amacına ulaşabilmek için aralıksız bir şekilde herkesle canlı olarak chat muhabbet etmekte; İnsanların birbiriyle kaynaşabilmesine vesilen Kıbrıs Sohbet sitesi burada gece gündüz demeden en iyi şekilde hizmetler sağlayan ilk ve tek sitedir, Efsane insanların kanı ile yazılan bu destani siteye sende hemen katılıp gurur ve şeref duymalısın ücretsiz olarak sitemize katılım sağlayın seninde birden çok bay ve bayan arkadaşların ve dostun olsun, Sitemize hemen takma bir ada alarak katılın ve bura da her zaman ücretsiz olarak hizmet alın keyifli olan bu ortam da her yaştan tüm eski ve yeni kişilerle en iyi zamanlarınızı chat yaparak geçirin.

Kıbrıs Chat

Kıbrıs Chat

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

BENZER KONULAR

Chat Keyfi

Chat Keyfi

Chat Keyfi - Seviyeli sohbet sitesi sizler için Açık Keyifli bir şekilde ...

Mobil Chat

Mobil Chat

Mobil Chat - Ücretsiz olarak kaliteli chat yapmak ister misin? Mobil Chat ...

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?